SKIALPINIZMUS

Skialpinizmus je jeden z najkrajších vysokohorských zimných športov. Je to aktivita, pri ktorej sa cítite úplne slobodne, či už pri výstupe alebo následnom zjazde z masívu hôr. Ľahko sa Vám môže stať láskou na celý život. Skialpinizmus je šport, ktorý je kombináciou voľného lyžovania s prvkami športového lezenia. Skialpinisti prekonávajú veľké výškové a často aj vzdialenostné rozdiely počas výstupov na lyžiach, prípadne stúpacích železách (tzv. mačkách). Ako aj iné športy aj tento sa delí na viacero karegórií. Dve najrozšírenejšie formy - rekreačný a pretekársky.  Či už patríte do prvej respektíve do druhej skupiny, budete potrebovať dobrú fyzickú kondíciu a základnú skialpinistickú výstroj.

Na Slovensku sa prvý pretek v skialpinizme konal v roku 1977 v oblasti  Ďumbiera a Chopku. Najvhodnejšie podmienky sú vo Vysokých, Západných a Nízkych Tatrách..  Popularitu si získava však aj vo Veľkej a Malej Fatre.

V kategórii Skialpinizmu vám ponúkame skialpinistické lyže, skialpinistické lyžiarky, skialp viazaniaskialpinistické pásy a veľa ďalšieho v priaznivých cenách.

Najväčšími nebezpečenstvami, ktoré hrozia skialpinistom v teréne sú ľudská hlúposť a snehové lavíny. Na hlúposť liek neexistuje, ale lavínová výbava áno. Nájdete ju i v našom e -shope a to v kategórii lavínové vyhľadávače, lavínové sondy, lopatky.

Potrebujete poradiť pri výbere?  Bez váhania volajte a píšte. Radi Vám zodpovieme Vaše otázky.

Vaša spokojnosť je naša spokojnosť.

Jedna z dôležitých stránok, ktoré odporúčame sledovať najmä predtým, než sa vyberiete do hôr : lavíny .

 

 

Najpredávanejšie

3
152 13152
Značky
 

Stránka 1 z 1 - 15 položiek celkom

Stránka 1 z 1 - 15 položiek celkom

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.