Ponožky

Doprajte Vašim nohám komfort aký si zaslúžia. Priliehajúce ponožky vhodnej hrúbky zaručia pohodlie a suchú pokožku. V chladnom počasí je dôležitejšia ochrana končatín od zimy funkčným ošatením, pretože podchladenie začína v týchto častiach tela. Výber vhodných ponožiek je rovnako dôležitý, ako výber vhodnej obuvi.

Športové ponožky – vyrábajú sa z ľahkých, rýchloschnúcich materiálov. Rýchlo odvádzajú pot od pokožky. Môžu sa nosiť aj pod hrubšími ponožkami ako prvá vrstva.
Ľahké trekingové ponožky – sú vhodné na ľahšie túry. Sú hrubšie, teplejšie, dobre transportujú pot, preto ich nie je nutné kombinovať so športovými.
Stredne hrubé ponožky – hrubšie a obyčajne teplejšie od ľahkých trekingových. Pri miestach, ako špice a päty, sú zosilnené. V chladnom počasí sa môžu kombinovať s tenkými termoponožkami.
Horolezecké ponožky – najhrubšie, najsilnejšie, najteplejšie a najpohodlnejšie ponožky. Sú vhodné pre expedičné túry i v chladnom počasí,každodenné nosenie.V miernom počasí sú už príliš teplé.


Vlna (merino, mohair) – teplá, pohodlná, výborne izoluje. Žiaľ pomaly schne a môže dráždiť pokožku (vyvolávať reakciu).
Čistá vlna - sa pomerne rýchlo opotrebuje, preto sa často mieša so syntetickými materiálmi.
Syntetické materiály – ako Thermolite, izolujú ako vlna, ale rýchlo schnú a sú oveľa trvácnejšie.
Priedušné materiály, ktoré výborne transportujú pot, napr. Coolmax, sú väčšinou súčasťou termoponožiek, ale pridávajú sa aj do ostatných.

 

Potrebujete poradiť pri výbere?  Bez váhania volajte a píšte. Radi Vám zodpovieme Vaše otázky.

Vaša spokojnosť je naša spokojnosť.

 

Najpredávanejšie

42
43 14243
Značky

Stránka 1 z 1 - 1 položiek celkom