Ako vybrať detský turistický nosič

horosport-nosic

 

Nosenie detí nie je novodobý trend či moda.Od nepamäti nosili mamičky svoje deti.Keď chce byť rodina s menším diaťaťom spolu aj na turistike netraba zabudnúť na správny nosič aby bolo dieťa spokojné ako aj osoba ktorá ho bude nosiť. Ak uvažujete nad kúpou takejto vymoženosti a neviete si vybrať vzhľadom na to že trhu je veľké množstvo nosičov za rôzne ceny ponúkame Vám zopár postrehov ktoré by Vám mali pomôcť pri výbere toho správneho.

 

 

panda červená 01_179600403_lranger

 

detsky_turisticky_6Bezpečnosť a pohodlie pasažiera ( dieťaťa)

Výrobcovia spravidla uvádzajú ako najnižšiu vekovú hranicu pre nosenie detí v turistických nosičoch 6 mesiacov i keď detský lekári posúvajú túto hranicu na 9 mesiacov. Horná hranica do kedy je vhodné nosiť dieťa je cca 22 kg čo predstavuje zväčša 3 rok dieťaťa i keď je to individuálne.

Na prvom mieste by mala byť bezpečnosť a preto treba dbať na riešenie popruhov aby dieťa nevypadlo z nosiča. Ale samozrejme zasa nesmú ani obmedzovať a odierať čiže mali by byť polstrované.

Správne riešený nosič by mal byť riešený tak aby podporoval správne držanie tela. Je veľmi dôležité aby dieťa neviselo v sedačke (ako to bolo pri tzv. kolokankách) sedenie by malo byť výškovo nastaviteľné a malo by byť širšie sedenie aby sme zabezpečili tú správnu polohu pre ratolesť.

Výbava nosičov je tiež veľmi dôležitá i keď samozrejme to predraží nákup ale po čase aj tak zistíte že je to potrebné a bude to treba dokúpiť. Takže prečo nevybrať doplnky pri nákupe nosiča rovno . :) Pod doplnkami k nosiču rozumieme striešku proti slnku a vetru, strmene (popruhy na nožičky), vankúšik pre pohodlný spánok vášho dieťaťa, batoh( vrecko ) na uloženie všetkého potrebného pre dieťa ak nieje priamo zabudovaný k nosiču a samozrejme netreba zabudnúť aj na pláštenku na nosič ktorú je možné použiť aj pri veľmi veternom počasí.

Pohodlie pre nosiča ( rodiča )

Nazačiatku si treba položiť otázku na aké dlhé výlety plánujete chodiť. Ak plánujete dlhšie až celodenné výlety určite sa zamerajte na kvalitné chrbtové systémy aby ste mali nosič súčasťou tela nech vás neťahá do strany a ani by sa nemal kývať aby vás neobmedzoval v pohybe.

Samozrejme popruhy by mali dostatočné široké a nemali by odierať na ramenách . Bedrový pás by mal pomôcť preniesť váhu na bedrá a uvolniť tak ramenám.

Hmotnosť turistického nosiča je možno zanedbateľná v predajni ale zoznámite sa s ňou pri prvej túre.

V našom E-shope a samozrejme na predajni Vám ponúkame odskúšané a overené detské turistické nosiče od značiek Deuter ( najpredávanejší model : Kid Comfort III ), Marsupio ( model Carry Baby), Corazon ( model Panda ), LitleLife ( model Ranger Child Carrier ).